Köszönöm előre is, ha tudtok segíteni!!
1/f=1/t+1/k, ezzel kellene megoldanom?
2018. jan. 9. 00:16
1/1 anonim válasza:
n*s'*H=n'*s*H'
Feltéve, hogy a kép- és tárgyoldali közeg azonos, így a törésmutatójuk egyenlő (n, n'), akkor:
A képtávolság: s'=(H'*s)/H = 0,85 m
A fókusztávolság(f):
1/f=1/s'-1/s
f= 2,47 m