Köszönöm előre is, ha tudtok segíteni!!

1/f=1/t+1/k, ezzel kellene megoldanom?



2018. jan. 9. 00:16
 1/1 anonim ***** válasza:

n*s'*H=n'*s*H'


Feltéve, hogy a kép- és tárgyoldali közeg azonos, így a törésmutatójuk egyenlő (n, n'), akkor:


A képtávolság: s'=(H'*s)/H = 0,85 m


A fókusztávolság(f):


1/f=1/s'-1/s


f= 2,47 m

2018. jan. 9. 15:48