Kérhetek egy kis segítséget a fizika házimban? Szerintem kevés az adat a kiszámoláshoz vagy csak én nem vagyok elég hozzá.


Mekkora felhajtó erő hat egy 78g tömegű fémgolyóra,ha vízbe merítjük?

fém:7,8 g/cm3

víz:1 g/cm3



2017. jún. 4. 17:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Számítsd ki a fémgolyó térfogatát. Ebből megtudod, hogy mennyi vizet szorít ki, mennyi a súlya a kiszorított víznek, annyi a térfogat.

'A felhajtóerő nagysága egyenlő a kiszorított folyadék vagy gáz súlyával. '

2017. jún. 4. 17:56
 2/2 Tom Benko ***** válasza:

F=m_{b}g-\rho_{f}V_{b}g

m_{b}=\rho_{b}V_{b}


Ebből kifejezzük a test volumenét:

V_{b}=\frac{m_{b}}{\rho_{b}}

ezt visszaírjuk:

F=m_{b}g-\rho_{f}\frac{m_{b}}{\rho_{b}}g

rendezünk:

F=m_{b}g\left(1-\frac{\rho_{f}}{\rho_{b}}\right)

2017. jún. 5. 12:18