Mekkora felhajtó erő hat egy 78g tömegű fémgolyóra,ha vízbe merítjük?
fém:7,8 g/cm3
víz:1 g/cm3
2017. jún. 4. 17:29
1/2 anonim válasza:
Számítsd ki a fémgolyó térfogatát. Ebből megtudod, hogy mennyi vizet szorít ki, mennyi a súlya a kiszorított víznek, annyi a térfogat.
'A felhajtóerő nagysága egyenlő a kiszorított folyadék vagy gáz súlyával. '
2/2 Tom Benko válasza:
F=m_{b}g-\rho_{f}V_{b}g
m_{b}=\rho_{b}V_{b}
Ebből kifejezzük a test volumenét:
V_{b}=\frac{m_{b}}{\rho_{b}}
ezt visszaírjuk:
F=m_{b}g-\rho_{f}\frac{m_{b}}{\rho_{b}}g
rendezünk:
F=m_{b}g\left(1-\frac{\rho_{f}}{\rho_{b}}\right)