Fizika feladat. Van egy AB távolság. A-ból B-be 40km/h sebességgel mentem, majd rögtön ezután B-ből A-ba 100km/h-s sebességgel. Mekkora volt az átlagsebesség? Ennyi az összes adat.


2015. szept. 17. 19:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Legyen az AB távolsága s km, ekkor A-ból B-be s/40 óra alatt jutottam el, visszafelé már csak s/100 óra időre volt szükségem, összesen 2s utat tettem meg.


Definíció szerint az átlagsebesség összes út/összes idő, tehát


(2s)/(s/40+s/100)=


=(2s)/(0,025s+0,01s)=


=(2s)/(0,035s)=


=400/7.


Tehát az átlagsebesség 400/7 km/h=~57,143 km/h.

2015. szept. 17. 19:39
 2/3 A kérdező kommentje:
Köhönöm hépen!!
2015. szept. 17. 20:01
 3/3 anonim ***** válasza:

Az átlagsebesség a két részsebesség harmonikus közepe:

Ha

va - az átlagsebesség

v1, v2 - a két részsebesség

akkor

va = 2*v1*v2/(v1 + v2)

2015. nov. 26. 16:33