2015. szept. 17. 19:22
1/3 anonim válasza:
Legyen az AB távolsága s km, ekkor A-ból B-be s/40 óra alatt jutottam el, visszafelé már csak s/100 óra időre volt szükségem, összesen 2s utat tettem meg.
Definíció szerint az átlagsebesség összes út/összes idő, tehát
(2s)/(s/40+s/100)=
=(2s)/(0,025s+0,01s)=
=(2s)/(0,035s)=
=400/7.
Tehát az átlagsebesség 400/7 km/h=~57,143 km/h.
2/3 A kérdező kommentje:
Köhönöm hépen!!
2015. szept. 17. 20:01
3/3 anonim válasza:
Az átlagsebesség a két részsebesség harmonikus közepe:
Ha
va - az átlagsebesség
v1, v2 - a két részsebesség
akkor
va = 2*v1*v2/(v1 + v2)