2015. márc. 2. 17:45
1/5 anonim válasza:
Személyvonat sebessége = 80 km/h
Tehervonat sebessége = 60 km/h
2/5 A kérdező kommentje:
Esetleg leírnád kérlek ez hogy jött ki?
2015. márc. 2. 18:45
3/5 anonim válasza:
1) 960 = Vsz*t
2) 960 = (Vsz-20)*(t+4)
Második egyenletben kifejezed 't' értékét (t=(960/(Vsz-20))-4 ), majd behelyettesíted az első egyenletbe, ahol így már csak a személyvonat sebessége lesz az ismeretlen. Megoldod, majd kivonsz belőle 20-at és megkapod a tehervonat sebességét. A végén pedig ellenőrzöd.
4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2015. márc. 2. 20:20
5/5 A kérdező kommentje:
nekem miert 70 km / ora jön ki ? valaki megcsinalna a behelyettesitest?
2015. márc. 9. 21:26