Két város között 960 km a távolság. A személyvonat sebessége 20 km/h-val több, mint a tehervonaté. Határozd meg a vonatok sebességét, ha tudod, hogy a személyvonat menetideje 4 órával kevesebb a két város között. Valaki ügyes tud nekem segíteni?


2015. márc. 2. 17:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Személyvonat sebessége = 80 km/h

Tehervonat sebessége = 60 km/h

2015. márc. 2. 18:06
 2/5 A kérdező kommentje:
Esetleg leírnád kérlek ez hogy jött ki?
2015. márc. 2. 18:45
 3/5 anonim ***** válasza:

1) 960 = Vsz*t

2) 960 = (Vsz-20)*(t+4)


Második egyenletben kifejezed 't' értékét (t=(960/(Vsz-20))-4 ), majd behelyettesíted az első egyenletbe, ahol így már csak a személyvonat sebessége lesz az ismeretlen. Megoldod, majd kivonsz belőle 20-at és megkapod a tehervonat sebességét. A végén pedig ellenőrzöd.

2015. márc. 2. 19:01
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2015. márc. 2. 20:20
 5/5 A kérdező kommentje:
nekem miert 70 km / ora jön ki ? valaki megcsinalna a behelyettesitest?
2015. márc. 9. 21:26