2011. nov. 20. 22:21
1/1 anonim válasza:
s = v₁*t₁ = v₂*t₂
v₁ = 60 km/h
v₂ = 60 + 20 = 80 km/h
t₂ = t₁ – 1 – 1 = t₁ – 2
60*t₁ = 80*(t₁ – 2)
60*t₁ = 80*t₁ – 2*80 /–60*t₁+160
160 = 20*t₁
t₁ = 160/20 = 8 óra
s = v₁*t₁ = 60*8 = 480 km
s = v₂*t₂ = 80*(8–2) = 80*6 = 480 km a két város között a távolság