Monica77 kérdése:

Egy 60km/h sebességű személyvonat egyik városból a másikba megy. Egy órával később indul egy 20km/h-val nagyobb sebességű gyorsvonat amely egy órával hamarabb érkezik meg. Mennyi a két város közötti távolság?

2011. nov. 20. 22:21
 1/1 anonim ***** válasza:

s = v₁*t₁ = v₂*t₂


v₁ = 60 km/h

v₂ = 60 + 20 = 80 km/h

t₂ = t₁ – 1 – 1 = t₁ – 2


60*t₁ = 80*(t₁ – 2)


60*t₁ = 80*t₁ – 2*80 /–60*t₁+160


160 = 20*t₁


t₁ = 160/20 = 8 óra


s = v₁*t₁ = 60*8 = 480 km

s = v₂*t₂ = 80*(8–2) = 80*6 = 480 km a két város között a távolság

2011. nov. 20. 23:02