Valaki segít megoldani és elmagyarázza ?

[link]
2021. febr. 15. 19:31
 1/2 anonim ***** válasza:

1) cos(16°) = x/7


2) sin(35°) = 6/m


3) tg(alfa) = 8/3

2021. febr. 15. 19:34
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket elég nehéz elmagyarázni. Ezekben a feladatokban a trigonometrikus függvények definícióit kell használni.

Ahhoz, hogy tudd, hogy melyik szögfüggvényt kell használnod, meg kell nézni, hogy a felhasznált szög milyen viszonyban áll az oldalakkal:


szög szinusza: szöggel szemközti befogó/átfogó

szög koszinusza: szög melletti befogó/átfogó

szög tangense: a két befogót kell elosztani egymással úgy, hogy a szöggel szemközti befogót kell elosztanod a másik befogóval

szög kotangense: enneél pedig fordítva osztod a befogókat. Ennek cak elméleti jelentősége van, gyakorlatban ritkán használatos, mivel a számológépen nincs kotangens, csak tangens.

2021. febr. 15. 19:41