Valaki elmagyarázná, hogy hogyan kell megoldani ezeket a matek feladatokat?

[link]

2021. jan. 21. 19:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

1)

"a alapú logaritmus b"=c, a^c=b alakba írható.

2021. jan. 21. 20:11
 2/12 anonim ***** válasza:
2) Az 1) visszafelé.
2021. jan. 21. 20:13
 3/12 A kérdező kommentje:
Akkor az 1/A az 3^2=9 ?
2021. jan. 21. 20:14
 4/12 anonim ***** válasza:

3)

a) 3

b) 1

c) 0

d) Nem értelmezett.

2021. jan. 21. 20:16
 5/12 anonim ***** válasza:

A logaritmus alapját kell arra a kitevőre emelni, hogy a log után lévő számot eredményül megkapjuk. Erre vezet rá az első feladat.

1a 3^2=9

b ½^-2=4

C 27^(1/3)=3

Stb.

2021. jan. 21. 20:17
 6/12 anonim ***** válasza:
4), 5) Lásd 1)
2021. jan. 21. 20:17
 7/12 anonim ***** válasza:
A 2. kérdésre a válasz: igen.
2021. jan. 21. 20:18
 8/12 A kérdező kommentje:
Van különbség az lg és a log között?
2021. jan. 21. 20:21
 9/12 anonim ***** válasza:
lg - 10 alapú logaritmus
2021. jan. 21. 20:23
 10/12 A kérdező kommentje:
Az lg 10 = 1 az hogy jön ki?
2021. jan. 21. 20:23
1 2