Egy jó matekos elmagyarázná részletesen és érthetően hogyan kell megoldani ezeket a feladatokat?


1.feladat: sin30° + cos60°


2.feladat: 2 x cos30° + tg60°


3.feladat: 3sin45° - 4 x ctg60°


4.feladat:

tg30° - 2cos45°

--------------------

sin45° + 3 x ctg 45°



2014. máj. 11. 14:50
 1/9 A kérdező kommentje:
Nagyon sok múlik nekem ezen :) köszönöm előre is
2014. máj. 11. 14:56
 2/9 anonim ***** válasza:

Ezek a nevezetes szögfüggvények, ezeket meg kellett, hogy tanuljad; a függvénytáblában külön táblázat van ennek.


sin(30°)=1/2

cos(60°)=gyök(3)/2

tg(60°)=gyök(3)

ctg(60°)=gyök(3)/3

sin(45°)=gyök(2)/2

cos(45°)=gyök(2)/2

ctg(45°)=1

tg(30°)=gyök(3)/3

2014. máj. 11. 15:57
 3/9 A kérdező kommentje:
nem arra vagyok kíváncsi mit kellett volna megtanulnom, hanem hogy hogyan kell levezetni egy ilyen feladatot.
2014. máj. 11. 16:48
 4/9 A kérdező kommentje:
de azért köszönöm.
2014. máj. 11. 16:48
 5/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Aki előttem válaszolt szerintem semmi szemrehányást nem tett azért mert esetleg valamit nem tanultál meg! Csak leírta, hogy milyen képletek behelyettesítésével tudod megoldani a fent írt kifejezéseket.


Innen már tudod a megoldást, vagy esetleg szeretnél még több magyarázatot a feladatod elvégzéséhez?

2014. máj. 11. 17:06
 6/9 A kérdező kommentje:
és ezeket honnan lehet tudni?
2014. máj. 11. 17:40
 7/9 A kérdező kommentje:
a feladatok meg vannak oldva nekem, csak egyedül nem tudok hozzáfogni mert olyan mintha kínai lenne :'( nem tudná valaki leírni a lépéseket? tudom hogy nagyon hülye vagyok
2014. máj. 11. 17:41
 8/9 A kérdező kommentje:
az első három feladat még okés de az utolsó..
2014. máj. 11. 17:42
 9/9 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezt az oldalt:

[link]


A vége felé találsz két derékszögű háromszöget, amelyek segítségével megtanulhatod, hogy hogyan jönnek ki az első válaszoló által leírt értékek.

2014. máj. 11. 20:06