tudtok segíteni? matematika sose volt sajnos az erősségem,megköszönném:/2021. febr. 11. 11:52
1/3 anonim válasza:
Nem is lesz az, ha nem veszed elő a tankönyvet.
Uccu neki édesem.
2/3 anonim válasza:
1.
a1 = 8
a2 = 8 * q
a3 = 8 * q * q
a4 = 8 * q * q * q
a5 = 8 * q * q * q * q = 8 * q⁴
A feladat elmondja, hogy 8 * q⁴ = 648
Ezt kell megoldani.
*
2.
a1 = 2
a2 = 2 * 3 = 6
a3 = 2 * 3 * 3 = 18
Folytasd!
3/3 anonim válasza:
Osszuk el a 666-ot az első taggal, 2-vel. 3 hatványát kell kapnunk ahhoz, hogy a sorozat tagja legyen.
666 / 2 = 333
Ha nem ismered fel, hogy ez nem három hatványa, akkor addig kell osztanod, amíg egy olyan számhoz nem jutsz, ami nem osztható hárommal:
333 / 3 = 111, osztható hárommal
111 / 3 = 37, nem osztható hárommal, és nem is egyenlő eggyel.
Így 333 nem a három hatványa, tehát 666 nem tagja a sorozatnak.