ImUNDerTheWaterPLsHElpMe kérdése:

Van-e olyan számtani sorozat, amelyben az első 2n számú elem összege bármely n-re négyszerese az első n elem összegének?

Ezt, hogy kéne kiszámolnom?

2021. jan. 19. 19:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

(2*a1+(2n-1)*d)*n=(2a1+(n-1)*d)/2*n*4

2*a1+2n*d-d=4*a1+2n*d-2d

d=2*a1

2021. jan. 19. 19:50
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Tök jó válsz! Van egy egyszerűbb válsz a konstans 0 sorozat. Egyet kértek és erre illik első ránézésre :)


Nem kötekedésként. Néha elég egy egyszerűbb válasz is. Aranytervezés miatt sok projekt bukott már meg.

2021. jan. 19. 20:01
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :D
2021. jan. 19. 20:12