2021. jan. 25. 17:58
1/6 anonim válasza:
4+4q+4q^2=228
q^2+q-56=0
q1=7 q2=-8
2/6 A kérdező kommentje:
De ezt milyen képlet vagy összefüggés segítségével lehet kiszámítani?
2021. jan. 25. 18:08
4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, bár ez a függvénytáblázatban nincs benne semennyire sem sajnos... Esetleg az ott lévő képletekkel ugyanez a megoldás?
2021. jan. 25. 18:13
5/6 anonim válasza:
A függvénytáblázatban bent van, hogy an=a1*q^(n-1). Ezt használod.
6/6 A kérdező kommentje:
Ooooh, így már világos! Köszönöm szépen!! :D
2021. jan. 25. 18:17