Egy mértani sorozat első tagja 4, első három tagjának összege 228. Mi a sorozat hányadosa?


2021. jan. 25. 17:58
 1/6 anonim ***** válasza:

4+4q+4q^2=228

q^2+q-56=0

q1=7 q2=-8

2021. jan. 25. 18:06
 2/6 A kérdező kommentje:
De ezt milyen képlet vagy összefüggés segítségével lehet kiszámítani?
2021. jan. 25. 18:08
 3/6 anonim ***** válasza:

a1+a2+a3=228

a1+a1*q+a1*q^2=228

2021. jan. 25. 18:10
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, bár ez a függvénytáblázatban nincs benne semennyire sem sajnos... Esetleg az ott lévő képletekkel ugyanez a megoldás?
2021. jan. 25. 18:13
 5/6 anonim ***** válasza:
A függvénytáblázatban bent van, hogy an=a1*q^(n-1). Ezt használod.
2021. jan. 25. 18:15
 6/6 A kérdező kommentje:
Ooooh, így már világos! Köszönöm szépen!! :D
2021. jan. 25. 18:17