nem tudom befejezni közepéig jutok el...nem jön ki a -63 megoldás ,valaki levezetné ?2013. máj. 4. 18:22
1/4 anonim válasza:
Az első 6 tag:
3, -6, 12, -24, 48, -96
Ezek összege valóban -63.
Mi okoz gondot?
2/4 anonim válasza:
Vagy a képlettel nem jön ki?
S(6)=3*(-2^6-1)/-2-1=3*63/-3=-63
3/4 A kérdező kommentje:
képlettel nem jött ki! mit kell mivel szorozni? hogy -63 kapjak?
2013. máj. 4. 20:01
4/4 anonim válasza:
De hát azt is leírtam, eggyel fölötted (2. válasz):
S(6)=3*(-2^6-1)/-2-1=3*63/-3
3-mal egyszerűsítesz, így lesz 63/-1, vagyis -63