The viper kérdése:

Egy mértani sorozat első tagja 3, hányadosa-2. mennyi az első 6 tagjának összege?

nem tudom befejezni közepéig jutok el...nem jön ki a -63 megoldás ,valaki levezetné ?
2013. máj. 4. 18:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az első 6 tag:

3, -6, 12, -24, 48, -96

Ezek összege valóban -63.

Mi okoz gondot?

2013. máj. 4. 19:17
 2/4 anonim ***** válasza:

Vagy a képlettel nem jön ki?

S(6)=3*(-2^6-1)/-2-1=3*63/-3=-63

2013. máj. 4. 19:33
 3/4 A kérdező kommentje:
képlettel nem jött ki! mit kell mivel szorozni? hogy -63 kapjak?
2013. máj. 4. 20:01
 4/4 anonim ***** válasza:

De hát azt is leírtam, eggyel fölötted (2. válasz):

S(6)=3*(-2^6-1)/-2-1=3*63/-3

3-mal egyszerűsítesz, így lesz 63/-1, vagyis -63

2013. máj. 4. 21:00