2021. jan. 21. 11:43
1/3 anonim válasza:
a1+3d=9 a1+9d=45
a1+9d-(a1+3d)=36
6d=36
d=6
behelyettesítés: a1+3*6=9
a1=-9
-9+(n-1)*6=1001
(n-1)*6=1010
n-1=168,33
n=169,33 tehát nem tagja, mert nem egész szám jött ki
2/3 anonim válasza:
a)
45-9=6d
d=6
a1=9-3d=9-18=-9
b)
1001=a1+(n-1)d
1001=-9+6n-6
1016=6n
n nem egész, így nem tagja a sorozatnak az 1001.
3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!:)
2021. jan. 21. 11:58