Mara egy könyvből három nap alatt 52 oldalt olvasott el.Az első nap 2 oldallal többet,mint a második nap,a harmadik napon pedig háromszor annyit mint a második napon. Melyik napon hány oldalt olvasott el a könyvből.
2021. jan. 26. 20:46
 1/6 anonim ***** válasza:

1. x+2

2. x

3. 3x

_______

5x+2=52

x=10

12,10,30

2021. jan. 26. 20:50
 2/6 anonim ***** válasza:

A második napon olvasott oldalakat jelölön x-szel. Ekkor:

x + 2 + x + 3x = 52

Ehhez egyébként egyáltalán nem kell jónak lenni matekból, egy 6. osztályosnak már illik tudnia megcsinálni.

2021. jan. 26. 20:51
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2021. jan. 26. 20:52
 4/6 anonim ***** válasza:

Első nap: x

Második nap: y

Harmadik nap: z


x = y + 2

z = 3 * y

x + y + z = 52



(y + 2) + y + (3*y) = 52

5*y = 50

y = 10


x = 12

y = 10

z = 30

2021. jan. 26. 20:52
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyszerű algebra.

Legyen x a második nap. Összesen 52 oldalt olvasott el.

Tehát x+2 az első nap és 3x a harmadik nap. Az egyenlet ezek alapján x+2+x+3x=52

Kivonod a 2őt az 52ből, és összeadod az x-eket 5x=50

Majd elosztod 5tel x=10

Tehát a második nap 10 oldalt olvasott. Az első nap 10+2 azaz 12.

A harmadik nap 3×10 ami 30.

2021. jan. 26. 20:55
 6/6 anonim ***** válasza:

3nap alatt:52 könyv

1nap: x oldal

2.nap: x-2 (első nap két oldallal többet=második nap két oldallal kevesbb, mint első nap)

3nap: 3*(x-2)


X+(X-2)+3(X-2)=52 /felbontot a zárójelet


X+X-2+3X-6=52


5x-8=52. /+8


5x=60 /(osztasz 5-tel)


X=12


Első nap: 12oldal

Masodik nap: 10oldal

Harmadik nap: 30oldal


Ell.: 12+10+30=52


Szép estét :)

2021. jan. 26. 20:55