Ezeket a feladatokat kellene megoldani, viszont nekem nem igazán mennek sajnos. Aki segít, annak előre is nagyon szépen köszönöm!
a) 2x"−6≤x (két x négyzet mínusz 6 kisebb egyenlő, mint x)
b) √5x+5=2x-3 (gyök alatt öt x plusz 5 egyenlő két x mínusz három)
c) √ 8-2x≤3 (gyök alatt nyolc mínusz két x kisebb egyenlő, mint három)
2021. jan. 15. 07:52
1/2 anonim válasza:
Meddig jutottál, hogy kezdtél neki?
2/2 anonim válasza:
a)
2x^2-x-6<=0 A baloldal zérushelyei a megoldóképlettel meghatározhatók. (-3/2, 2) A megoldáshalmaz [-3/2; 2]
b) Alkalmazd az y=sqrt(x) helyettesítés!. Onnan ugyanaz, mint az 1)
c)
8-2x>=0 => x<=4
8-2x<=9
x>=-1/2
A megoldáshalmaz: [-1/2; 4]