Aki jó matekból, segítene nekem kérlek?


Ezeket a feladatokat kellene megoldani, viszont nekem nem igazán mennek sajnos. Aki segít, annak előre is nagyon szépen köszönöm!

a) 2x"−6≤x (két x négyzet mínusz 6 kisebb egyenlő, mint x)

b) √5x+5=2x-3 (gyök alatt öt x plusz 5 egyenlő két x mínusz három)

c) √ 8-2x≤3 (gyök alatt nyolc mínusz két x kisebb egyenlő, mint három)



2021. jan. 15. 07:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Meddig jutottál, hogy kezdtél neki?
2021. jan. 15. 08:19
 2/2 anonim ***** válasza:

a)

2x^2-x-6<=0 A baloldal zérushelyei a megoldóképlettel meghatározhatók. (-3/2, 2) A megoldáshalmaz [-3/2; 2]


b) Alkalmazd az y=sqrt(x) helyettesítés!. Onnan ugyanaz, mint az 1)


c)

8-2x>=0 => x<=4

8-2x<=9

x>=-1/2

A megoldáshalmaz: [-1/2; 4]

2021. jan. 15. 09:49