Holnap irunk matekbol es nem igazan ertem. Valaki segitene a megerteseben? Vagy csak ha minden feladathoz egy peldat valaki leirna🥺 megkoszonnem

Itt van a kep a feladatokrol: [link]

2020. dec. 2. 22:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hamar eszedbe jutott...
2020. dec. 2. 22:49
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Itt csak szimplán a hatványozás szabályait kell alkalmazni, ennél jobban nem lehet elmagyarázni.


Konyhanyelven elmondva, ha azonos alapú hatványok vannak, akkor:


Szorzásnál összeadod felül a kis számokat (kitevő)


Osztásnál kivonod a törtvonal felett lévő szám kitevőiből az alsó szám kitevőit


Zárójel esetén, a kitevők szorzódnak, szóval (2^2)^3 = 2^(2*3) = 2^6. Ez a jel "^" azt jelenti, hogy az adott számot valahanyadikra emeltem.


Mínuszos kitevő esetén, a számot beírod egy törtbe, ahol felül egyes van, alul pedig a számod a mínuszos kitevőn, viszont itt már mínusz nélkül. Szóval 2^-2 = 1/(2^2)


Ha egy egész tört van valahanyadikra emelve, akkor a kitevővel hatványozod a törtben lévő összes számot felül is és alul is. Szóval (2/7)^3 = (2^3)/(7^3)


A nevezetes azonosságoknál pedig csak tényleg alkalmazod a megfelelőt, arra nem tudok segítséget írni anélkül, hogy tudnám mi nem megy benne.



Ha délután 1 után írjátok, akkor szívesen megírom helyettes, ha cserébe engeded, hogy utána elmagyarázzam:D

2020. dec. 3. 02:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Kilencedikes anayag. Mivel ma írtok így már nem tudok segíteni.


A digitális oktatás gyenge pontja a számonkérés. Találd fel magad, ne nekünk kelljen már tanácsot adni, hogy hogyan "puskázz" egy online dolgozatnál.


Nem kapkodtad el a tanulást.

2020. dec. 3. 06:03
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a masodiknak!🥺 Nagyon halas vagyok, es hat sajnos 11:20tol irom a dolgozatot🥺
2020. dec. 3. 09:23