Segítség hatványozási összefüggés megértéséhez?


Szóval (a^n)^n=a^(2n) a szabály szerint, ami viszont nem igaz.


[link]


(3.)


2017. okt. 1. 08:51
 1/5 A kérdező kommentje:

Levezetem azértpontosabban, h mi a gondolatmenetem:


(a^n)^n=a^(n*n)=a^n^2=a^(2n)

2017. okt. 1. 08:53
 2/5 anonim ***** válasza:
A probléma a levezetésedben az, hogy n a négyzeten mióta egyenlő 2n-nel?
2017. okt. 1. 09:06
 3/5 anonim ***** válasza:

n=3

n a négyzeten=nxn=3x3=9

2xn=2x3=6

2017. okt. 1. 09:20
 4/5 A kérdező kommentje:
Ez a problémám ,hogy a négyzetjellel az azonosság szerint be lehet szorozni n-et...
2017. okt. 1. 13:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Hé! Az [(n*n) = 2n] mióta igaz?


(3) (a^n)^n = a^(n*n) <--- így már jó és igaz.

2017. okt. 1. 17:22