Segitene valaki matekból megoldani? Nagyon fontos volna!


20km^2 5kotrógép 7óra alatt hótalanit.

22km^ 8kotrógép 3óra alatt hótalanit.

27km^2 Hány kotrógépre lesz szükségünk a harmadik hely hótalanitására,5 óra alatt?



2019. okt. 22. 09:32
 1/2 A kérdező kommentje:
22^2 8kotrógép... Bocsi elirtam.
2019. okt. 22. 09:53
 2/2 anonim ***** válasza:
78%

Túl sok az adat.

1. adat alapján:

20km^2 5 kotrógép = 7 óra

20 km^2 1 kotrógép = 35 óra

1 km^2 1 gép= 1,75 óra


2. adat:

22km^2 8 kotrógép = 3 óra

22km^2 1 kotrógép = 24 óra

1 km^2 1 gép = 1,09 óra


A 2. típusú kotrógépek gyorsabbak, kevesebb idő alatt csinál meg ugyanannyi takarítást.

Tehát ez a feladat valszeg el van rontva.


Ha első típusúval dolgozol, akkor

1 gép 5/1,75 = 2,86 km^2-et takarít le 5 óra alatt.

27km^2-hez kell 27/2,86 = 9,5 kotrógép


Ha 2-essel dolgozol, akkor

27 / (5/1,09) = 5,86 gép kell.


Ha nincs elrontva a feladat, akkor 6 és 10 közötti gép kell.

2019. okt. 22. 10:19