Nos matekból nem a legélesebb kés vagyok, főleg nem karanténba online. Esetleg ha példát vagy épp megoldást tudnátok küldeni?


Ezek a feladatok vannak feladva, igazából képlet lenne a legjobb, de nem nagyon találtam.

Exponenciális egyenletek:

Azért igy irom mert valamiért nem veszi be rendesen és nem azt másolja be amit irok.


3a harmadikon-2x-en=27


3felulX-3felulX-1(ez igy a x-1 harmas jobb felul)-7szorzás 3 az x-en és mellete a hármas=33


9X-en-12szorzás3X-en+27=0


Nos ezek lennének, tudom eléggé hülyén írtam le, aki tudd segíteni annak megköszönném.


2020. dec. 30. 14:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Photomath alkalmazást ajánlom
2020. dec. 30. 14:36
 2/7 anonim ***** válasza:

3^(3-2x)=27

3^(3-2x)=3^3

A hatványfüggvény szigorúan monoton fv. a teljes értelmezési tartományon, ezért a hatványalap elhagyható.

3-2x=3

x=0


3^x-3^(x-1)-7*3^(x+3)=33

3^x-1/3*3^x-7*3^3*3^x=33

3^x=y

y-1/3*y-27*7*y=33

erre csak komplex megoldás van úgyhogy valszeg nem ez a feladat, csak nem tudtam értelmezni...


9^x-12*3^x+27=0

3^(2x)-12*3^x+27=0

3^x=y

y^2-12y+27=0

Megoldod a másodfokú egyenletet, majd visszahelyettesítesz.

2020. dec. 30. 14:48
 3/7 anonim ***** válasza:

Kérlek, írd le érthetően a feladatokat, mert így tévútra vezethetnek egyrészt minket, de ami a legnagyobb baj, hogy téged is.

Ha valaminek a hatványát akarod leírni, azt a ^ jellel írhatod.

Valamint a tagolás miatt zárójelezz + a különálló részeket válaszd el szóközzel egymástól.

Például az első feladat értelmezése én szerintem a következő (ez pedig különbözik a #2 Válaszolótól):

3^3 - 2^x = 27

3^3 - 27 = 2^x

27 - 27 = 2^x

0 = 2^x

Ennek nincs megoldása.

2020. dec. 30. 15:02
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, fogalmam se volt hogy írjam le igy igy probáltam meg máskor majd ahogy irta a fent lévő, photomath nem a legjobb, nem szeretek alkalmazni. Mentek a zöldek!
2020. dec. 30. 15:17
 5/7 A kérdező kommentje:

Talán a második tipúsra ez jobb példa: 5^x+4-5^x+2=0


Ezt a feladatott megoldottam de nem értem miért 5 a végeredmény ha a megoldó kulcsba -2 szereppel, esetleg erre tudtok választ adni?

2021. jan. 1. 14:07
 6/7 anonim ***** válasza:

Mármint ez a feladat?

5^(x+4) - 5^(x+2) = 0

Ha igen, akkor nincs megoldása, mivel az alábbi egyenlet jönne ki, amire nincs megoldás.

5^(x+4) = 5^(x+2)


Tagolj egy kicsit jobban légyszi vagy tölts fel képet!

2021. jan. 1. 14:56
 7/7 anonim ***** válasza:

a mateking is szuper oldal, mellé még youtube-on a 'Zseni leszek' oldalt érdemes megnézni, vagy ott van a photomath oldal. Ezenkívül vannak megoldással ellátott gyakorló feladatgyűjtemények.

Ha mégis inkább különtanárhoz mennél, ismerek egy nagyon jót.

2021. jan. 29. 21:56