Matek dolgozatban kéne egy kis segítség?


A matematika dolgozatomban lenne szükségem egy kevéske segítségre. Az utolsó feladathoz nem nagyon tudok hozzá kezdeni és a határidő az holnap reggel kilenc óra. (2020.12.02) Aki segít azt ellátom egy évnyi szeretettel és csokis sütivel.

Itt a feladat: Az alábbi függvények ábrázolása nélkül válaszolj!


Add meg az értékkészletét! f(x)=3sin(x+60°) -1


Jellemezd a zérushelyét! Számolj! g(x)= cos(3x)+1

1

Melyek a h függvény szélső értékei? h(x)= - sin(x) - 1

2


Add meg a fenti függvények periódushosszait!



2020. dec. 1. 19:06
 1/7 anonim ***** válasza:

1)

f(x)=3sin(x+60°) -1

-1<=sin(x+60°)<=1

-3<=3sin(x+60°)<=3

-4<=3sin(x+60°)-1<=2

Az értékkészlet [-4; 2]

2020. dec. 1. 19:14
 2/7 anonim ***** válasza:

2)

cos(3x)+1=0

cos(3x)=-1

3x=Pi+2kPi

x=Pi/3+2kPi=3

2020. dec. 1. 19:16
 3/7 anonim ***** válasza:

3)

Minimum: -2

Maximum: 0

2020. dec. 1. 19:17
 4/7 anonim ***** válasza:

4)Periódusok:

f - 2Pi

g - 2Pi/3

h - 2Pi

2020. dec. 1. 19:19
 5/7 A kérdező kommentje:
a kettest azt elbaszta a gyik : így lenne: h(x)= 1/2 sin(x) - 1
2020. dec. 1. 19:21
 6/7 anonim ***** válasza:

Minimum: -3/2

Maximum: 1/2

2020. dec. 1. 19:24
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget :))
2020. dec. 1. 19:30