1. Feladat


Aladár 2,5 óra altt tölti fel egyedül az összes farsangi képet a netre. Ha Kriszta is segít neki akkor 87.5perc alatt végeznek. Mennyi idō alatt végezne Kriszta egyedül a feltöltésekkel?



2. Feladat


A városi sportpályák 3 különbözō márkájú és típusú fūnyírója van. Az Atolosz 3 óra alatt, Portolosz 4 óra alatt, Az Aramosz 6 óra alatt vágja le a fūvet.


A, Hán perc alatt végez a fūnyírással az Atolosz és a Peotolosz ha együtt dolgoznak


B,Hány perc alatt vágja le a Protolosz és az Aramosz?


C,Mennyi idō kell a 3 robotnak ha együtt dolgoznak?



2020. dec. 9. 22:15
 1/2 anonim ***** válasza:

1)

87.5/150 + 87.5/X = 1

87.5X + 87.5*150 = 150*X

(87.5*150)/62.6 = X

Az eredmény percben értendő.


2)

A)

x/180 + x/240 = 1

Kifejezed x-et és kész vagy.

B) hasonlóan mint az A) feladat

C) hasonlóan, mint az előzőek, csak mindhármat összeadod és egyenlővé teszed 1-gyel.

2020. dec. 9. 22:48
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2020. dec. 9. 23:13