A szabályos hatszög alapú hasáb alakú szökőkút egy oldala 2.4 m hosszú, a medence mélysége 0.6m. A medence alját és oldalfalait csempével burkolták, majd a medencét teljesen feltöltötték vízzel. Hány m2 területű a burkolt felület? Hány liter vízzel töltötték fel a medencét?2021. jan. 8. 21:10
3/7 A kérdező kommentje:
Ohh én azt hittem, hogy az a feladat első részénél a felületét kell kiszámolni. de akkor a térfogatát? Azért kérdem, mert ott m2 van meg adva
2021. jan. 8. 21:42
5/7 anonim válasza:
Nem egészen... Mivel ez egy fedett hasáb, ezért a "mennyit kell csempézni" kérdésnél a palást és az egyik alap területét kell kiszámolni.
6/7 A kérdező kommentje:
Akkor úgy kell kiszámolni az első felét, hogy kiszámolom a T-t. T=n*R2*sin60° ezt pedig elosztom 2-vel az eredmény 14.96. A Palastja meg 2*14.96+6*0.6*2.4. Így kell kiszámolni?
2021. jan. 8. 21:53
7/7 A kérdező kommentje:
A Térfogata meg V=T*m és akkor a 14.96*0.6=8.976m3 ezt pedig atvaltom dm3-be és azt pedig literbe?
2021. jan. 8. 21:56