Hogyan kell a következő matematikai feladatot megoldani?

ABC háromszögben AB=5,AC=4 és m(BAC)=60°. Számítsd ki ABC háromszög területét!

2020. nov. 23. 07:37
 1/1 anonim ***** válasza:
T=b*c*sin(alfa)/2=5*4*sin60°/2=10*sin60°=5*sqrt(3)
2020. nov. 23. 08:18