Határozd még x valós szám értéket tudva, hogy 3 eleme (5x-2,4x+5)2020. nov. 14. 15:35
2/7 A kérdező kommentje:
Szám értékeit, elnézést. Elírtam
2020. nov. 14. 15:39
3/7 anonim válasza:
Nem túl értelmesen van leírva. Ha így lenne, hogy 3 eleme a
{5x-2, 4x+5} halmaznak, akkor az 5x-2=3 és a 4x+5=3 egyenletet kell megoldani. Innen x=1 vagy x=-1/2.
4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. nov. 14. 16:02
5/7 anonim válasza:
Szerintem az inkább intervallum akar lenni, így ezt kell megoldanunk:
5x-2 < 3 < 4x+5
Az egyenlőtlenség bal oldala:
5x-2 < 3, hozzáadunk 2-t:
5x < 5, osztunk 5-tel:
x < 1
Az egyenlőtlenség jobb oldala:
3 < 4x+5, kivonunk 5-t:
-2 < 4x, osztunk 4-gyel:
-1/2 < x
Az egyenlőtlenségeknek egyszerre kell teljesülniük, így a megoldás:
-1/2 < x < 1
Ha esetleg zárt intervallum lenne, akkor:
-1/2 <= x <= 1
6/7 A kérdező kommentje:
Az eredmény-1/2 és 1 kell legyen
2020. nov. 14. 16:23
7/7 anonim válasza:
Akkor írd le normálisan a feladatot, mert ennek az eredménye egy intervallum. Ne kiolvasva írd le, hogy "3 eleme...", mert ezek szerint rosszul olvastad ki, hanem úgy, ahogyan benne van a könyvben!