Hogyan kell a következő matek feladatot megoldani?

Határozd még x valós szám értéket tudva, hogy 3 eleme (5x-2,4x+5)

2020. nov. 14. 15:35
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Ezt csak én nemértem?
2020. nov. 14. 15:38
 2/7 A kérdező kommentje:
Szám értékeit, elnézést. Elírtam
2020. nov. 14. 15:39
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Nem túl értelmesen van leírva. Ha így lenne, hogy 3 eleme a

{5x-2, 4x+5} halmaznak, akkor az 5x-2=3 és a 4x+5=3 egyenletet kell megoldani. Innen x=1 vagy x=-1/2.

2020. nov. 14. 15:47
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. nov. 14. 16:02
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem az inkább intervallum akar lenni, így ezt kell megoldanunk:


5x-2 < 3 < 4x+5


Az egyenlőtlenség bal oldala:


5x-2 < 3, hozzáadunk 2-t:

5x < 5, osztunk 5-tel:

x < 1


Az egyenlőtlenség jobb oldala:


3 < 4x+5, kivonunk 5-t:

-2 < 4x, osztunk 4-gyel:

-1/2 < x


Az egyenlőtlenségeknek egyszerre kell teljesülniük, így a megoldás:


-1/2 < x < 1


Ha esetleg zárt intervallum lenne, akkor:


-1/2 <= x <= 1

2020. nov. 14. 16:07
 6/7 A kérdező kommentje:
Az eredmény-1/2 és 1 kell legyen
2020. nov. 14. 16:23
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor írd le normálisan a feladatot, mert ennek az eredménye egy intervallum. Ne kiolvasva írd le, hogy "3 eleme...", mert ezek szerint rosszul olvastad ki, hanem úgy, ahogyan benne van a könyvben!
2020. nov. 14. 17:54