Hogyan kell a következő matek feladatok megoldani?


1)Hány rendezett 2 elemű részhalmaza van egy 9 elemű halmaznak?

2)Határozdd meg az x valós számot, amelyre az x+2, 5x-2, 3x+1 számok egy számtani haladvány egymás után következő tagjai

3) Adott az f:R->R, f(x)=6-x függvény- Számítsd ki f(0)*f(1)*f(2)*...*f(10) értékét



2020. nov. 16. 14:56
 1/4 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

1. Egy n elemű halmaz elemeiből alkotható kételemű, rendezetlen halmazok száma: (n alatt 2) = n!/((n-2)!·2!)

A rendezettek 2-szer ennyien vannak.

2.

a1 = x+2

a2 = 5x-2

a3 = 3x+1

d = a2 - a1

d = a3 - a2

A d-ket egy egyenletbe teszed, kiszámolod az x-et.

Visszahelyettesítéssel ellenőrzöl.

3. Kiszámolod az f(0) = 6 - 0; stb. értékeket és összeszorzod.

2020. nov. 16. 15:13
 2/4 anonim ***** válasza:
72%

(9 alatt a 2)


x=7/6


0

2020. nov. 16. 15:16
 3/4 anonim ***** válasza:

1)

Ilyen, hogy rendezett halmaz nincs. Ha rendezett elempárokról van szó, akkor

9*8=72 db olyan rendezett pár van, amelynek elemei különbözők;

9 db olyan rendezett pár van, aminek elemei egyenlők.

Így az 9 elemű halmazból képezhető rendezett párok száma 81.


2)

A számtani sorozat bármely tagjának kétszerese a hozzá képest szimmetrikusan elhelyezkedő tagok összege:

10x-4 = x-2+3x+1


3)

f(6)=0, így a szorzat 0.

2020. nov. 16. 16:20
 4/4 anonim ***** válasza:
Bocs! nem -2, hanem +2.
2020. nov. 16. 16:42