1. Egy szabályos négyzet alapú gúla 14 cm, oldallapjai 50 fokos szöget zárnak be az alaplap síkjával. Mennyi a gúla felszíne és térfogata?
2. A kúp kiterített palástja olyan körcikk, amelynek szöge 60 fokos. A kúp alkotója 8 cm. Mekkora a kúp alapkörének a sugara és a felszíne?
Köszönöm a segítséget!
2021. jan. 8. 15:32
1/5 anonim válasza:
1)
A gúla magassága m, az oldallapok magassága n. a=14
m/7=tg50° => m=
7/n=cos50° => n=
Felszín: A=a^2+4*a*n/2
Térfogat: V=a^2*m/3
2/5 anonim válasza:
2)
a=8
k = 16*Pi/6=8*Pi/3
2*r*Pi=8*Pi/3 => r=
A=r*Pi*(r+a)
3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Az lenne a kérdésem, hogy a kettes feladatnál 16*pi/6=8*pi/3-nal a 3-mal és a 6-tal a csak a piket kell elosztani?
2021. jan. 8. 18:07
4/5 anonim válasza:
A szorzatot kell osztani, ami úgy történik, hogy az egyik tényezőt kell osztani.
5/5 A kérdező kommentje:
Igen közben rájöttem. Nagyon szépen köszönöm mégegyszer!
2021. jan. 8. 18:20