Kasue s kérdése:

Mik a megoldásai a következő feladatoknak?


1. feladat

Mik az 𝑎𝑥2+𝑏𝑥+𝑐=0 egyenlet gyökei, ha ebben az egyenletben:

az a szám az 𝑥2−7𝑥+6=0 egyenlet nagyobbik gyöke,

a b szám az 5−𝑥2𝑥−1=15−4𝑥3𝑥+1 egyenlet gyöke,

a c szám pedig a (3𝑥+7)(3𝑥+5)=0 egyenlet gyökeinek az összege?


2. feladat

Mennyi az 𝑎𝑥2+𝑏𝑥+𝑐=0 egyenlet gyökeinek a szorzata, ha ebben az egyenletben:

az a szám a 4𝑥2−12𝑥+9=0 egyenlet gyökeinek a száma;

𝑏=−1,

a c szám pedig az 𝑥(3𝑥+4)=4 egyenlet kisebbik gyöke?


3. feladat

Állapítsátok meg, hogy a következő egyenletek közül melyiknek hány gyöke van!

(𝑥+7)(5−𝑥)=8,−3𝑥2+2𝑥=1,𝑥2=6𝑥,5−𝑥2=6𝑥+14,4𝑥2+𝑥−3=02𝑥2−7𝑥+5=0.



2020. dec. 17. 13:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Pontosan mi nem megy ezeken a feladatokon?
2020. dec. 17. 13:53
 2/2 anonim ***** válasza:

Itt azért elég sok másodfokú egyenletet kéne megoldani, ezt ne várd tőlünk!

Ha tudod, mi az a diszkrimináns ill. mi fán terem a másodfokú egyenlet megoldó képlete, akkor semmi nehézség nincs ezeken a feladatokban. Ha meg nem tudod, az sem segít rajtad, ha megoldjuk helyetted.


Egy kis segítséget azért adok:

Az (𝑥+7)(5−𝑥)=8 egyenletben (meg az ahhoz hasonlóakban) először végezd el a szorzást, vonj össze, aztán rendezd 0-ra az egyenletet, majd számold ki a diszkriminánst: D=b^2-4ac. Ha D>0, 2 gyök van, ha D=0, 1 gyök van, han D<0, nincs valós megoldás.


A 4𝑥3𝑥 (és hasonló) kifejezéseket is szorozd össze, ez pl. 12x^2 lesz. Úgy már klasszikus kinézetű másodfokú egyenletet kapsz.

2020. dec. 17. 13:57