Feri és Jocó összesen 220kg-ot tud felemelni. Hány kg-ot tud Feri és Jocó felemelni külön-külön, ha tudjuk, hogy Feri 31kg súlyt áttéve Jocónak, Ferinél háromszor annyi súly marad, mint a Jocónál?


2021. jan. 6. 19:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Na, végre egy modern példa, bár elég izzadságszagú. :-)

F emel: x

J emel: 220-x

Ha F áttesz 31 kilót Jocónak, akkor:

F emel: x-31

J emel: 220-x+31

A feladat elmondja, hogy:

x-31 = 3 * (220-x+31)

Ezt kell megoldani.

2021. jan. 6. 19:34
 2/11 A kérdező kommentje:
Hány kg-ot tud Feri és Jocó felemelni külön-külön?
2021. jan. 6. 19:36
 3/11 A kérdező kommentje:

#1, a példád hibás.


"x-31 = 3 * (220-x+31)"


tegyük fel hogy x=40, ebben az esetben a képleted szerint:


40-31 = 3 * (220-40+31)

9 = 3 * 211

9 = 633


Viszont 9 nem egyenlő 211-el.

2021. jan. 6. 19:44
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
De pont az a lényeg, hogy nem 40, hanem oldd meg egyenletet.
2021. jan. 6. 19:54
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom, segíts.
2021. jan. 6. 20:22
 6/11 anonim ***** válasza:

Kezdjük a jobb oldallal:

3*(220-x+31)= 3*(251-x)= 753-3x


Eddig érthető?

2021. jan. 6. 21:37
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem
2021. jan. 6. 21:47
 8/11 anonim ***** válasza:

Akkor fogadj fel egy matektanárt. Ez kb. általános iskola 3. osztály, ha ezt se érted, akkor nem tudok neked elmagyarázni semmit.


Nagyon remélem, hogy troll vagy.

2021. jan. 6. 21:52
 9/11 A kérdező kommentje:

Kiszamoltam, Jocó 78kg-ot, Feri pedi 91kg-ot emel?

Helyes az eredmény?

2021. jan. 6. 22:03
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem.
2021. jan. 6. 22:45
1 2