2020. dec. 6. 16:04
A kérdező szavazást indított:
.
.
5 szavazat
1/11 anonim válasza:
Mivel a szorzat 8-ra végződik, ezért a lehetséges számok: 18, 24, 42, 81, ezeket kell csak tesztelni.
2/11 A kérdező kommentje:
azt tudom, hogy a 24 lesz, csak azt nem tudom, hogy hogy kell felírni egyenletbe
2020. dec. 6. 16:12
3/11 A kérdező kommentje:
ja nem
2020. dec. 6. 16:13
7/11 anonim válasza:
#2
24, 2+4=6, 6=!9
Szóval biztos nem a 24
8/11 anonim válasza:
1. számjegy x
2. számjegy 9-x
A szám maga x-szer 10 (tízesek) + (9-x)-szer 1 (egyesek)
Tehát a szám: 10x+9-x, azaz 9x+9
Felcserélve 9-x tízesed és x egyesed lesz, tehát (9-x)-szer 10 + x-szer 1. Azaz 90-10x+x, tehát 90-9x
Ezeket megszorozva: (9x+9)(90-9x)=2268
Ez másodfokú egyenlet lesz, oldd meg!
9/11 anonim válasza:
Az számjegyek összege 9, így
18, 81
27, 72
36, 63
45, 45
Csak az 1. és a 3. esetben végződik a szorzat 8-ra. Csak azokat kell ellenőrizni.
18*81=1358
36*63=2268 Ez utóbbi a megoldás.
10/11 anonim válasza:
Azért vicces, hogy lepontoztatok. Egyenletet kért a kérdező, nem próbálgatással kell megoldania.
Azt már csak halkan súgom meg, hogy matektanár nagyok ;)