Mi volt az eredeti szám?
Hogyan kell felírni az egyenletet?
2020. márc. 17. 10:12
1/3 anonim válasza:
Az eredeti szám: 10*1,5*x+x=16*x
A felcserét szám: 10*x+1,5*=11,5*x
A két szám különbsége: 4.5*x.
A feltétel szerint:
4,5*x=18
x=4
Az eredeti szám: 64.
64-46=18
2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm, a megoldásra rájöttem közben.
2020. márc. 17. 10:27
3/3 anonim válasza:
Előbb kérdeztél, utána gondolkodtál. Fordítva szerencsésebb lenne.