Greenharcossss kérdése:

Egy kétjegyű szám első számjegye 1.5-szerese a másodiknak. Ha ebből a számból kivonjuk a számjegyei felcserélésével kapott számot,18at kapunk. Eredeti szám?


Mi volt az eredeti szám?

Hogyan kell felírni az egyenletet?


2020. márc. 17. 10:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az eredeti szám: 10*1,5*x+x=16*x

A felcserét szám: 10*x+1,5*=11,5*x

A két szám különbsége: 4.5*x.

A feltétel szerint:

4,5*x=18

x=4

Az eredeti szám: 64.

64-46=18

2020. márc. 17. 10:25
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm, a megoldásra rájöttem közben.
2020. márc. 17. 10:27
 3/3 anonim ***** válasza:
Előbb kérdeztél, utána gondolkodtál. Fordítva szerencsésebb lenne.
2020. márc. 17. 11:02