én a 20 ra gondoltam.2016. dec. 31. 12:10
1/4 anonim válasza:
ab legyen az eredeti szám
10a+b+10b+a=2+3*(10a+b-10b-a)
11a+11b=2+27a-27b
11b=16a-27b+2
38b=16a+2
És tudjuk, hogy a és b is egyjegyű egész szám.
Ha
a=1, b nem lenne egész
a=2, b nem lenne egész
a=3, b nem lenne egész
a=4, b nem lenne egész
a=5, b nem lenne egész
a=6, b nem lenne egész
a=7, b=3 ez jó megoldás
a=8, b nem lenne egész
a=9, b nem lenne egész
a=0, b nem lenne egész
Tehát 1 jó megoldás van, a=7 és b=3, vagyis a szám a 73.
2/4 A kérdező kommentje:
kösz tényleg
2016. dec. 31. 13:53
3/4 A kérdező kommentje:
de miért pont 10 zel számoltál
2016. dec. 31. 13:59
4/4 anonim válasza:
Mert ha ab alakban írsz fel egy számot, az azt jelenti, hogy az első számjegy, ami a 10es helyiértéken van, az "a".
Tehát ha a szám értékét írom fel "a"-val és "b"-vel kifejezve, az 10a+b lesz