Egy kétjegyű szám jegyeinek az összege 10, ha észámjegyeket felcseréljük és a 2 számot össze adjuk, akkor 110et kapunk. Melyik ez a szám?


2018. febr. 5. 23:11
 1/5 anonim válasza:
70%
55
2018. febr. 5. 23:17
 2/5 Szabó Szabolcs 73 válasza:
81%
Bármelyik 2 jegyű szám amelyik számjegyeinek összege 10.
2018. febr. 5. 23:25
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válaszolónak teljesen igaza van.

Az indoklás:


Legyen a szám ab, fordítottja ba


ab+ba = (10*a+b)+(10*b+a) = 10*(a+b)+(a+b) = 10*10+10=110


Vagyis 19-től 91-ig az összes ilyen szám jó lesz, mind a 9.

Az 55 csak egyetlen megoldás a 9-ből.

2018. febr. 6. 09:18
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2018. febr. 7. 00:33
 5/5 anonim ***** válasza:
a 2.-3. teljesen igazat mond!!!
2018. febr. 10. 12:59