2018. febr. 5. 23:11
2/5 Szabó Szabolcs 73 válasza:
Bármelyik 2 jegyű szám amelyik számjegyeinek összege 10.
3/5 anonim válasza:
Az előző válaszolónak teljesen igaza van.
Az indoklás:
Legyen a szám ab, fordítottja ba
ab+ba = (10*a+b)+(10*b+a) = 10*(a+b)+(a+b) = 10*10+10=110
Vagyis 19-től 91-ig az összes ilyen szám jó lesz, mind a 9.
Az 55 csak egyetlen megoldás a 9-ből.
4/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2018. febr. 7. 00:33
5/5 anonim válasza:
a 2.-3. teljesen igazat mond!!!