2020. aug. 25. 15:58
1/4 anonim válasza:
a+b=10
(10a+b)/11=(b-2)+4
Két ismeretlen, két egyenlet.
Menni fog?
2/4 anonim válasza:
Másik megoldási mód:
Egy kétjegyű szám számjegyeinek összege 10, ekkor a lehetséges számokg
19; 28; 37, 46, 55, 64, 73, 82, 91
19:11 hányados 1 maradék 8
28:11 hányados 2 maradék 6
37:11 hányados 3 maradék 4
46:11 hányados 4 maradék 2
55:11 hányados 5 maradék 0
64:11 hányados 5 maradék 9
73:11 hányados 6 maradék 7
82:11 hányados 7 maradék 5
91:11 hányados 8 maradék 3
A hányados a második számjegytől kettővel kisebb, a maradék meg néggyel kisebb.
Megoldás:46
3/4 anonim válasza:
Az egyenletek helyesen:
a + b = 10
10a + b = (b-2)*11 + b-4