Egy kétjegyű szám számjegyeinek összege 10.Ha a számot elosztjuk 11-el, a hányados a szám második jegyénél 2-vel kisebb, a maradék pedig 4-gyel. Melyik ez a szám?


2020. aug. 25. 15:58
 1/4 anonim ***** válasza:
22%

a+b=10

(10a+b)/11=(b-2)+4

Két ismeretlen, két egyenlet.

Menni fog?

2020. aug. 25. 16:08
 2/4 anonim ***** válasza:

Másik megoldási mód:

Egy kétjegyű szám számjegyeinek összege 10, ekkor a lehetséges számokg

19; 28; 37, 46, 55, 64, 73, 82, 91

19:11 hányados 1 maradék 8

28:11 hányados 2 maradék 6

37:11 hányados 3 maradék 4

46:11 hányados 4 maradék 2

55:11 hányados 5 maradék 0

64:11 hányados 5 maradék 9

73:11 hányados 6 maradék 7

82:11 hányados 7 maradék 5

91:11 hányados 8 maradék 3

A hányados a második számjegytől kettővel kisebb, a maradék meg néggyel kisebb.

Megoldás:46

2020. aug. 25. 16:19
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az egyenletek helyesen:


a + b = 10

10a + b = (b-2)*11 + b-4

2020. aug. 25. 16:53
 4/4 anonim ***** válasza:

#3!

Igazad van!

(első voltam)

2020. aug. 25. 20:12