Kérlek segítsetek, nagyon fontos lenne!2017. ápr. 4. 17:24
2/3 A kérdező kommentje:
Miért 47?
2017. ápr. 4. 18:08
3/3 anonim válasza:
Jelöljük a számot(ab)-vel.
A szám értéke ekkor: 10a+b
Bármely osztandót visszakapunk úgy, hogy az osztót és a hányadost összeszorozzuk és hozzáadjuk a maradékot. Vagyis:
4*(a+b)+3=10a+b
4a+4b+3=10a+b
b+1=2a
Tudjuk még hogy a és b különbsége 3, vagyis b=a+3 vagy b=a-3
b=a-3 esetén az jön ki, hogy a=-2 szóval az nem jó
b=a+3 esetén pedig a=4, ebből pedig b=7
Ez a szép, egyenletes kiszámítás.
De azt senki nem tiltja meg hogy "kitaláld" a számot. Ésszerű határokon belül lehet próbálkozni. Az eredeti feltételnek megfelel a 14,25,36,47,58,69 és ezek fordítottjai. Vagyis 12 osztást kell maximum elvégezni. És ahol már eleve nem 4 a hányados, ott nem is kell folytatni.