Egy kétjegyű szám számjegyeinek összege 9. Ha a számjegyeket felcseréljük és az így kapott számot az eredetivel megszorozzuk, szorzatul 2268-at kapunk. Melyik ez a szám?

2020. márc. 23. 09:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első számjegy x, a második 9-x, a szám 10x+(9-x)=9x+9=9(x+1).


Felcserélve a szám 10(9-x)+x=90-9x=9(10-x)


A feltétel szerint:

9(x+1)9(10-x)=2268

(x+1)(10-x)=28

.

.

.

2020. márc. 23. 09:23
 2/6 anonim ***** válasza:
17%
38
2020. márc. 23. 09:27
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Inkább 36 vagy 63.
2020. márc. 23. 09:30
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

(x+1)(10-x)=28


Ez masodfoku egyenlet? Akkor 3 es 6

2020. márc. 23. 09:33
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az beirja 38 xdddddd 3+8 = 11 mar az elso feltetnel bukott
2020. márc. 23. 10:30
 6/6 A kérdező kommentje:
Ment a zold kez mindenkinek
2020. márc. 23. 13:02