Sziasztok!
6x^2+x-2
---------
-2x^2+5x-2
A vonalak az osztásjelet helyettesítik, előre is köszi.
2020. nov. 26. 13:58
3/6 anonim válasza:
A wolframalpha a barátod:
A keresett választ az "alternative forms" szekcióban találod.
Kifejezetten egyszerűsítésre is kérheted:
Ha számítási lépésekre vagy kíváncsi, azért már pro előfizetést kell venned. De amúgy az a lényeg, hogy megkeresed a számláló és a nevező gyökeit, ezzel szorzattá alakítod őket, és utána már látszik, mivel egyszerűsíthetsz.
5/6 anonim válasza:
szorzattá alakítás (másodfokú polinom gyöktényezős alakja)
6x^2+x-2=6(x-1/2)(x+2/3)
-2x^2+5x-2=-2(x-1/2)(x-9)
Egyszerűsítés:
-3(x+2/3)/(x-9)=(-3x-2)/(x-9)
6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. nov. 26. 15:20