Hogyan egyszerűsítsem ezt a törtet?


xnégyzet-9 tortvonal xnégyzet-6x+9

Segítene valaki?



2017. jún. 14. 21:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Számláló:(x+3)*(x-3)

Nevező: (x-3) a négyzeten

(X-3)-mal tudsz egyszerűsíteni. Marad,:(x+3)/(x-3)

2017. jún. 14. 21:39
 2/4 anonim ***** válasza:

(x^2-9)/(x^2-6x+9)


Az x^2-9 -et fel tudod úgy írni, hogy (x-3)*(x+3).

Az x^2-6x+9 -et fel tudod úgy írni, hogy (x-3)^2.


Ebből ugye az lesz, hogy (x-3)*(x+3) / (x-3)^2

Itt tudsz egyszerűsíteni az (x-3)-mal, tehát (x+3)/(x-3) lesz az egyszerűsített változata.

2017. jún. 14. 21:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha ezt megnézed, az segít?

https://www.youtube.com/watch?v=Du7rSaTJeMU

x^2-9=(x+3)(x-3)

x^2-6x+9=(x-3)^2=(x-3)(x-3)

Mivel lehet egyszerűsíteni?

2017. jún. 14. 21:41
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm szépen!:)
2017. jún. 14. 22:21