xnégyzet-9 tortvonal xnégyzet-6x+9
Segítene valaki?
2017. jún. 14. 21:11
1/4 anonim válasza:
Számláló:(x+3)*(x-3)
Nevező: (x-3) a négyzeten
(X-3)-mal tudsz egyszerűsíteni. Marad,:(x+3)/(x-3)
2/4 anonim válasza:
(x^2-9)/(x^2-6x+9)
Az x^2-9 -et fel tudod úgy írni, hogy (x-3)*(x+3).
Az x^2-6x+9 -et fel tudod úgy írni, hogy (x-3)^2.
Ebből ugye az lesz, hogy (x-3)*(x+3) / (x-3)^2
Itt tudsz egyszerűsíteni az (x-3)-mal, tehát (x+3)/(x-3) lesz az egyszerűsített változata.
3/4 anonim válasza:
Ha ezt megnézed, az segít?
https://www.youtube.com/watch?v=Du7rSaTJeMU
x^2-9=(x+3)(x-3)
x^2-6x+9=(x-3)^2=(x-3)(x-3)
Mivel lehet egyszerűsíteni?
4/4 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm szépen!:)
2017. jún. 14. 22:21