Az alábbi algebrai törtet hogy kell egyszerűsíteni?


Matek háziban kellene segítség: a^2*b-2a*b / a*b

Megcsináltam,de rosszul a megoldás pedig az az hogy : a-2

De hogy lesz ez? Nem utdom mit csináltam rosszul



2020. ápr. 19. 20:52
 1/2 anonim ***** válasza:

a^2*b = a(ab);

a(ab)-2ab / ab =

=

a(ab)/ab - 2ab/ab

= innen már érted?

2020. ápr. 19. 21:00
 2/2 A kérdező kommentje:

Ooo ja hogy igen

Jó így már megvan,köszi szépen!

2020. ápr. 19. 21:02