x(négyzeten)-4 / 2x+42014. ápr. 27. 21:29
1/1 anonim válasza:
A számlálóra tudjuk használni az a^2-b^2=(a+b)(a-b) képletet, a nevezőből ki tudunk emelni 2-t:
((x+2)(x-2))/(2(x+2)), így már tudunk egyszerűsíteni x+2-vel; (x-2)/2=x/2-1 lesz a végeredmény (feltéve, hogy x nem -2, ekkor a tört nincs értelmezve.