Valaki leírná nekem, hogy a következő algebrai törtet hogyan kell egyszerűsíteni? Ha lehet, lépésről lépesre! a a harmadikon +a a másodikon per a+1 a3+a2/a+1=

2015. dec. 1. 08:48
 1/4 Bugya Péter ***** válasza:

a^3+a^2/a+1=a^2(a+1)/a+1=a^2

a számlálóban (felül) kiemelek a^2-t, marad a^2(a+1), egyszerűsítek (a+1)-el, marad a^2

2015. dec. 1. 08:57
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a segítséget!

Még azt nem értem ,hogy a számlálóban (a+1) hogy lett?

Az "1" kérdéses nekem?

2015. dec. 1. 09:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy kiemelt a^2-et; ha ez lenne:


a^2*(a+1), ekkor ezt ki tudnánk bontani: a^3*a^2. Ebből úgy csináljuk az első tagot, hogy kiemelünk (leírjuk, hogy mi a közös bennük), itt a^2, tehát a^2; most azt kell megnézni, hogy ezt mennyivel kell megszorozni, hogy a^3 tagot kapjuk, a válasz: a-val, tehát a^2*(a...), most a^2 kell megnéznünk, hogy mennyivel kell megszorozni, a válasz: 1-gyel. Tehát a kiemelés után a^2*(a+1)-et kapjuk.

2015. dec. 1. 10:12
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi!!!!!
2015. dec. 1. 10:51