2015. okt. 1. 13:19
1/5 anonim ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
Máskor tedd ki a zárójeleket, kérlek:
(4x - x^3) / (4 - 4x + x^2)
[így felírva nem lehet egyszerűsíteni, csak összevonni a 4x-et és a -4x-et]
4x - x^3 = x * (4 - x^2) = x * (2 + x) * (2 - x)
[az (a + b) * (a - b) = a^2 - b^2 nevezetes azonosság alapján]
4 - 4x + x^2 = (2 - x)^2
[az (a - b)^2 = a^2 - 2ab + b^2 nevezetes azonosság alapján]
Tehát:
(4x - x^3) / (4 - 4x + x^2) = (x * (2 + x) * (2 - x)) / ((2 - x)^2) =
[(2 - x)-szel egyszerűsíthetünk, mivel az biztosa nnem nulla; ugyanis ha nulla lenne, akkor a négyzetes is nulla lenne, így a nevező értelmetlen lenne]
= x * (2 + x) / (2 - x)
2/5 A kérdező kommentje:
Feladatban sem volt kirakva, ezért nem is gondoltam ilyenre.
Köszönöm szépen a segítséget. : )
2015. okt. 1. 14:36
3/5 anonim ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
De a feladatban gondolom, törtként van felírva :)
4/5 herfer válasza:
4x-x^3/4-4x+x^2= -x^3/4+x^2= -x^3+4x^2= x^2(x+4)
5/5 anonim ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
"-x^3/4+x^2= -x^3+4x^2"
Ebben te biztos vagy?