A (*) szorzás
A (^) valaminek a hatványa
Köszönöm
2015. aug. 19. 11:25
1/3 anonim válasza:
szia!
az első: a^-4*b^6*b-5 = a^-4*b(^1) --> ez az egyszerűsített alak.
a másik: (2*a^-2*b^-4)*(b^-4*a^12) = (a^-2*b^-4)^2(a kettes felkerült hatványba, ami eredetileg a művelet elején szorzóként szerepelt) *(b^-4*a^12) = a^-4*b^-8*b^-4*a^12= a^8*b^-12 ---> ez az egyszerűsített alak.
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2015. aug. 19. 13:47