Itt el kell végezni a műveletet utána egyszerűsíteni (a^2b^-3) ^-2 * b^-5 és (2ab^2) ^-2 * (b*a^-3) ^-4 milyen módon lehet elvégezni? Valaki megcsinálja nekem?


A (*) szorzás

A (^) valaminek a hatványa

Köszönöm


2015. aug. 19. 11:25
 1/3 anonim ***** válasza:

szia!

az első: a^-4*b^6*b-5 = a^-4*b(^1) --> ez az egyszerűsített alak.

a másik: (2*a^-2*b^-4)*(b^-4*a^12) = (a^-2*b^-4)^2(a kettes felkerült hatványba, ami eredetileg a művelet elején szorzóként szerepelt) *(b^-4*a^12) = a^-4*b^-8*b^-4*a^12= a^8*b^-12 ---> ez az egyszerűsített alak.

2015. aug. 19. 11:44
 2/3 anonim ***** válasza:
b/(a^4)
2015. aug. 19. 11:48
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2015. aug. 19. 13:47