(4x^2)+4+1 / 1-(4x^2) = (2x-1)^2 / (1+2x)*(1-2x)
= -1*(2x-1) / 1+2x
Én úgy tudtam, hogy a kivonásnál nem lehet megcserélni a számjegyeket. Szóval 1-2x az nem egyenlő a 2x-1 -el. De akkor miért lehet kihúzni, és hogy kerül oda a végeredménynél a -1*?
2018. márc. 25. 19:02
1/3 anonim válasza:
Ha kivonást felcseréled, attól még az abszolút értékük megegyezik (hiszen a különbségük ugyanakkora). Ezért ha négyzetre emelsz, akkor a két szám felcserélhető, hiszen egy szám négyzete nem lehet negatív.
2/3 anonim válasza:
-1 meg úgy jött oda, hogy a cseréhez -1-gyel kell megszoroznod:
(2x-1) * (2x-1) = -1 * (1-2x) * (2x-1)
Ezek után meg le lehet egyszerűsíteni (1-2x) kifejezéssel, a -1 viszont megmarad.
3/3 anonim válasza:
Próbáld ki mi történik, ha kivonásnál felcseréled a számjegyeket:
Pl.: 10-5
10-5 = 5
5-10 = -5
Ha felcseréljük, akkor pont ellenkező előjelű lesz a végeredmény! Ahhoz, hogy ezt korrigálni tudd, be kell szoroznod -1-el: -1*(-5) = 5.
Remélem, hogy így már érthető.