Valaki légyszi segítene matekból? Koordináta geometriából?

Az a feladat koordinata geometriából, hogy meg van adva egy paralelogramma két szomszédos oldalának felező pontja E(0;4) F(3;7) és a középpontja K(0;2) és ebből kell kiszámolni a négy csúcsát. Ezt hogyan kell? Hogyan kell kiszámolni? Légyszi valaki segítsen, mert probálkoztam már vele de nem tudtam rájönni. Válaszokat előre is köszönöm:)

2018. márc. 8. 19:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Talán ez alapján megérted:

[link]

Sokféle magyarázatot lehet elmondani a paralelogramma tulajdonságai alapján.

2018. márc. 8. 20:34
 2/3 anonim ***** válasza:

Először tükrözöd az E és F pontokat a K pontra, ekkor az E'(0;0) és F'(-3;-3) pontokat kapod. Ha behúzzuk az FF' és EE' szakaszokat, akkor a paralelogramma középvonalait kapjuk, amikről tudjuk, hogy párhuzamosak az oldalakkal. Tehát kiszámoljuk az EE' és FF' vektorokat, és ezek párhuzamosak lesznek két-két oldallal, és azt is tudjuk, hogy az oldalak átmennek ezen a 4 ponton, tehát fel tudjuk írni a paralelogramma oldalainak egyenes egyenletét, például:


Az EE' vektor: (0;-4), ebből csináljunk normálvektort: (4;0), majd az egyenes normálvektoros egyenletébe az F és F' pontok koordinátáit írjuk be (értelemszerűen a másik két ponton fog átmenni az EE'-vel párhuzamos oldal), tehát:


F-et beírva: 4x+0y=4*3+0*7, tehát 4x=12, vagyis x=3

F'-t beírva: 4x+0y=4*(-3)+0*(-3), tehát 4x=-12, vagyis x=-3


Ugyanezt megcsinálod a másik két oldallal is, majd az egyenesek metszéspontját keresed, tehát páronként egyenletrendszerbe foglalod őket, és megoldod azokat; a megoldások fogják adni a paralelogramma csúcsainak első (x) és második (y) koordinátáit.

2018. márc. 8. 20:46
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segitséget:)
2018. márc. 10. 23:16