[MATEK] Alább 4 feladat van koordináta geometriából. Sajnos nem tudom megoldani őket, tudnátok segíteni? Alapok mennek, mint például súlypont, felezőpont, normál és irányvektor, stb.


Itt van a 4 feladat:

[link]


Előre is köszönöm!



2013. máj. 22. 23:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Itt az első kettő


5x-4y-14=0

2x-3y-3=0

Metszet:

Az első 2-szereséből vonjuk ki a második ötszörösét:

7y-13=0

y=13/7

visszahelyettesítve:

x=30/7


A(30/7; 13/7) és az (5,2) pontonátmenő egyenes egyenlete:

y-2 = (2-13/7)/(5-30/7) * (x-5)

y-2 = (1/5)(x-5)

5y-x=5


x²+y²-4x-2y-4=0

(x-2)² +(y-1)² -9=0

(x-2)² + ( y-1)² = 9

(2; 1) a középpont és 3 egység a sugár.

2013. máj. 23. 06:18
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2013. máj. 23. 14:21
 3/4 anonim ***** válasza:

A harmadik feladat:

[link]

2013. máj. 23. 16:05
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Igazán hasznos volt ez a két válasz! :)
2013. máj. 23. 21:15