A "k" mely értékeire lesz egymással párhuzamos a következő két egyenes?


2x+ky=15 és kx+4y=11


Valaki tudna ebben a feladatban segíteni? :D Nagyon megköszönném.


2013. máj. 18. 13:51
 1/2 anonim ***** válasza:

A két egyenes pontosan akkor párhuzamos, ha normálvektoraik párhuzamosak. Az egyenleteikből a normálvektorokat le lehet olvasni (mint x és y együtthatóit): (2,k) és (k,4). A két vektor akkor párhuzamos, ha egymás számszorosai, tehát a megfelelő koordináták arányai megegyeznek. Innen:


2/k=k/4,

8=k^2,

k=gyök(8) vagy k=-gyök(8).

2013. máj. 18. 15:14
 2/2 anonim válasza:
Köszi szépen :D
2013. máj. 20. 20:37