A "k" mely értékeire lesz egymással párhuzamos a következő két egyenes?
2x+ky=15 és kx+4y=11
Valaki tudna ebben a feladatban segíteni? :D Nagyon megköszönném.
2013. máj. 18. 13:51
1/2 anonim válasza:
A két egyenes pontosan akkor párhuzamos, ha normálvektoraik párhuzamosak. Az egyenleteikből a normálvektorokat le lehet olvasni (mint x és y együtthatóit): (2,k) és (k,4). A két vektor akkor párhuzamos, ha egymás számszorosai, tehát a megfelelő koordináták arányai megegyeznek. Innen:
2/k=k/4,
8=k^2,
k=gyök(8) vagy k=-gyök(8).