Számítsuk ki a koordinátatengelyek és az 5x+6y-30=0 egyenletű egyenes által közbeárt háromszög területét. Aki megtudja csinálni az segítsen már?! Holnap ebből írunk és nem értem valaki vezesse már le ezt az egész feladatot.


2013. ápr. 14. 18:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Egy derékszögű háromszög két befogóját kell meghatározni.

A két befogó szorzatának a fele a keresett terület.

Tulajdonképpen azt kell meghatározni, hogy az adott egyenes hol metszi a koordináta tengelyeket.


Ezt kétféleképp teheted meg:


Megoldod az

5x + 6y - 30 = 0

x = 0 (az y tengely egyenlete)

valamint az

5x + 6y - 30 = 0

y = 0 (az x tengely egyenlete)

egyenletrendszereket


2. módszer

Felírod az egyenenes tengelymetszetes egyenletét, ami

x/a + y/b = 1

alakú.

A megadott egyenletet átrendezve

5x + 6y = 30

majd mindkélt oldalt 30-cal osztva kapod az

x/6 + y/5 = 1

formát, ami a keresett tengelymetszetes egyenlet, tehát a két keresett tengelymetszet:

a = 6

b = 5

Ezek a keresett befogók, a háromszög terület ezután nem lehet probléma.

2013. ápr. 14. 19:00