2013. ápr. 14. 18:17
1/1 anonim válasza:
Egy derékszögű háromszög két befogóját kell meghatározni.
A két befogó szorzatának a fele a keresett terület.
Tulajdonképpen azt kell meghatározni, hogy az adott egyenes hol metszi a koordináta tengelyeket.
Ezt kétféleképp teheted meg:
Megoldod az
5x + 6y - 30 = 0
x = 0 (az y tengely egyenlete)
valamint az
5x + 6y - 30 = 0
y = 0 (az x tengely egyenlete)
egyenletrendszereket
2. módszer
Felírod az egyenenes tengelymetszetes egyenletét, ami
x/a + y/b = 1
alakú.
A megadott egyenletet átrendezve
5x + 6y = 30
majd mindkélt oldalt 30-cal osztva kapod az
x/6 + y/5 = 1
formát, ami a keresett tengelymetszetes egyenlet, tehát a két keresett tengelymetszet:
a = 6
b = 5
Ezek a keresett befogók, a háromszög terület ezután nem lehet probléma.