Kitti0 kérdése:

1) Az egyenes hasáb alapja egyenlő szárú háromszög, melynek alapja 12 cm, oldala 10 cm. Kiszámítani a hasáb térfogatát, ha a kisebbik oldallap átlója 26 cm?

2) Kiszámítani a szabályos hatoldalú hasáb térfogatát, ha a hosszabbik (nagyobbik) átlója 4 cm és az alaplap síkjával 45°-os szöget zár be?
2013. márc. 9. 13:10
 1/2 anonim ***** válasza:

1.)

a = 12 - háromszög alapja

b = 10 - háromszög szára

ma = √[b²-(a/2)²] = √(10²-6²) = 8

Alap területe: a*ma/2 = 12*8 = 96


Pithagorasz-tétellel a hásáb magassága (M) kiszámítható:

M = √(átló²-b²) = √(26²-10²) = 24


V = 96*24 = 2304 cm^3

2013. márc. 9. 20:55
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ :)

Megkérdezhetem hogy mit jelöltél "ma"-val?

2013. márc. 12. 17:57