2) Kiszámítani a szabályos hatoldalú hasáb térfogatát, ha a hosszabbik (nagyobbik) átlója 4 cm és az alaplap síkjával 45°-os szöget zár be?2013. márc. 9. 13:10
1/2 anonim válasza:
1.)
a = 12 - háromszög alapja
b = 10 - háromszög szára
ma = √[b²-(a/2)²] = √(10²-6²) = 8
Alap területe: a*ma/2 = 12*8 = 96
Pithagorasz-tétellel a hásáb magassága (M) kiszámítható:
M = √(átló²-b²) = √(26²-10²) = 24
V = 96*24 = 2304 cm^3
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :)
Megkérdezhetem hogy mit jelöltél "ma"-val?
2013. márc. 12. 17:57