Ezt a 4 ismeretlenes egyenletrendszert hogyan lehet megoldani?


a+b=29

c+d=30

2,1b+5,2d=168,9

2,1a+5,2c=48


Behelyettesítéssel nem jön ki, van esetleg valami más lehetőség? Van ennek egyáltalán megoldása?



2020. okt. 29. 12:04
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

Összeadod az egészet:

2,1 a + 2,1 b +.... = 168,9 + 48

És akkor elkezded megoldogatni.

2020. okt. 29. 12:17
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
És ugye azt is tudjuk, hogy a+b+c+d=59 .
2020. okt. 29. 12:18
 3/6 anonim ***** válasza:
2020. okt. 29. 12:19
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne jönne már ki...

1. lépés: Kifejezed b-t az első egyenletből. (b=29-a)

2. lépés: Kifejezed d-t hasonló módon a második egyenletből.

3. lépés: A harmadik egyenletbe szépen beírod a kifejezett b-t és d-t, kapsz egy olyan egyenletet, ahol csak a és c van. Ezután kifejezed c-t a-val.

4. lépés: Beírod a negyedik egyenletbe c helyére, ami kijött a 3. pontban és bumm: kapsz egy egyenletet a-ra, amit simán megoldasz és onnantól visszahelyettesítgetsz.


Nem fogom helyetted megcsinálni, jó szórakozást.

2020. okt. 29. 12:20
 5/6 anonim ***** válasza:
82%

Csodálnám, ha nem jönne ki;


-Az első egyenletből b = 29-a

-A második egyenletből d = 30-c


Behelyettesítünk a másik két egyenletben;


2,1*(29-a)+5,2*(30-c) = 168,9

2,1*a+5,2*c = 48


Ez a két egyenlet egy mezei kétismeretlenes lineáris egyenletet alkot. Bontsuk ki a zárójeleket:


60,9 - 2,1*a + 156 - 5,2*c = 168,9

2,1*a + 5,2*c = 48


Érdemes észrevenni, hogy ha összeadjuk a két egyenletet, akkor a és c is kiesik, így ez marad:


60,9 + 156 = 168,9 + 48, vagyis 216,9 = 216,9, vagyis az egyenletrendszernek végtelen sok megoldása van, de ez nem jelenti azt, hogy minden megoldása lesz. A megoldáshalmazt ebben az esetben úgy kapjuk, hogy az egyik egyenletből kifejezzük az ismeretlen (ahogy eddig is szoktuk), tehát


2,1*a + 5,2*c = 48, rendezés után


c = (48-5,2*a)/2,1


Ebből d (a-tól függő) értékét tudjuk megadni;


d = 30-c = 30 - (48-5,2*a)/2,1


Tehát az egyenletrendszer megoldáshalmazát így lehet megadni;


{ a ; b ; c ; d } = { a ; 29-a ; (48-5,2*a)/2,1 ; 30 - (48-5,2*a)/2,1 }, itt csak a helyére beírsz akármilyen számot, és kiszámolva megkapod a többi ismeretelen helyettesítési értékét is.

2020. okt. 29. 12:20
 6/6 anonim ***** válasza:
74%

A négy egyenlet nem független, ezért végtelen sok megoldása van az egyenletrendszernek.

[link]

2020. okt. 29. 14:22