A1=d*(EA1*HL+E2*L)
A2=d*(EA2*HL+E2*L)
Hogyan tudom megoldani az egyenletrendszer,ha mindent ismerek,és HL; L értékét keresem?
2016. okt. 16. 17:05
1/2 Silber válasza:
Kirendezed mindkét egyenletet az egyik ismeretlenre - mondjuk HL-re:
HL=(A1/d-E2*L)/EA1
HL=(A2/d-E2*L)/EA2
Egyenlővé teszed őket:
(A1/d-E2*L)/EA1=(A2/d-E2*L)/EA2
Keresztbe szorzol:
EA2*(A1/d-E2*L)=EA1*(A2/d-E2*L)
Elvégzed a tagonkénti szorzásokat:
EA2*A1/d-EA2*E2*L=EA1*A2/d-EA1*E2*L
Egy oldalra rendezed a meghatározni kívánt változót, és összevonsz:
L*(EA1*E2-EA2*E2)=(EA1*A2-EA2*A1)/d
Leosztasz "L" szorzójával:
L=(EA1*A2-EA2*A1)/(d*(EA1*E2-EA2*E2))
Innen "L" kifejezését visszahelyettesítheted az eredeti egyenletek bármelyikébe:
HL=(A1/d-E2*(EA1*A2-EA2*A1)/(d*(EA1*E2-EA2*E2)))/EA1
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a kedvességed! Sokat segítettél!
2016. okt. 16. 17:24