A1=d*(EA1*HL+E2*L)

A2=d*(EA2*HL+E2*L)


Hogyan tudom megoldani az egyenletrendszer,ha mindent ismerek,és HL; L értékét keresem?



2016. okt. 16. 17:05
 1/2 Silber ***** válasza:

Kirendezed mindkét egyenletet az egyik ismeretlenre - mondjuk HL-re:

HL=(A1/d-E2*L)/EA1

HL=(A2/d-E2*L)/EA2


Egyenlővé teszed őket:

(A1/d-E2*L)/EA1=(A2/d-E2*L)/EA2


Keresztbe szorzol:

EA2*(A1/d-E2*L)=EA1*(A2/d-E2*L)


Elvégzed a tagonkénti szorzásokat:

EA2*A1/d-EA2*E2*L=EA1*A2/d-EA1*E2*L


Egy oldalra rendezed a meghatározni kívánt változót, és összevonsz:

L*(EA1*E2-EA2*E2)=(EA1*A2-EA2*A1)/d


Leosztasz "L" szorzójával:

L=(EA1*A2-EA2*A1)/(d*(EA1*E2-EA2*E2))


Innen "L" kifejezését visszahelyettesítheted az eredeti egyenletek bármelyikébe:

HL=(A1/d-E2*(EA1*A2-EA2*A1)/(d*(EA1*E2-EA2*E2)))/EA1

2016. okt. 16. 17:19
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a kedvességed! Sokat segítettél!
2016. okt. 16. 17:24